Izabela je termálne kúpalisko ktoré sa nachádza v klimatických a minerálnych kúpeľoch Vyšné Ružbachy.  Ponúka 2 veľké a 2 detské vonkajšie bazény a 1 krytý termálny bazén. Termálny krytý bazén s teplotou vody 34 °C je v prevádzke po celý rok. Odsúvateľná kopula spolu s pohyblivými stenami na tomto bazéne zabezpečuje blízky neopakovateľný kontakt s okolitou prírodou.

Originálnou atrakciou areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami, skokanská veža v plaveckom bazéne s výškou 5 metrov a odsúvateľná kopula na termálnom krytom bazéne.

Minerálna hydrouhličitanová a vápenatohorečnatá voda je vhodná na liečbu neuróz, psychóz, ťažkostí pohybového ústrojenstva, bronchitídy a onkologických indikácii.

Krásne prostredie kúpeľov je priam predurčené na prechádzky a relax v prírode. Okrem bazénov s minerálnou vodou sú Vyšné Ružbachy známe aj krátermi, ktoré vznikli prepadnutím travertínových kôp vyzráľaných okolo minerálnych prameňov bohatých na vápnik. Najznámejší z nich je Kráter s priemerom 12 metrov.

vysne ruzbachy uvod foto