Termálna voda pre kúpalisko je privedená priamo z vrtu Izabela Kúpeľov Vyšné Ružbachy. Ide o prírodnú liečivú vodu – stredne mineralizovaná, hydrogenuhličitanová, vápenatohorečná, hypotonická s obsahom plynu CO2 791 mg/l. Termálna voda má liečivé účinky na ochorenia obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest, duševné a ženské ochorenia.

 

BAZÉNY

Termálny krytý bazén s teplotou vody 34 °C je v prevádzke po celý rok a umožňuje plnohodnotnú návštevu areálu aj v prípade menej priaznivého počasia.  Súčasťou termálneho krytého bazénu je aj oddychový priestor s občerstvením a šatňami. Originálnymi atrakciami areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami, skokanská veža v plaveckom bazéne(výška veže - 5m) a odsúvateľná kopula na termálnom krytom bazéne. V areáli sú tiež detské ihriská, opaľovacie ležadlá, infrasauna, občerstvenie, šatne a sociálne zariadenia.


NÁŠ TIP: Kráter s priemerom 12 metrov. V Kráteri je voda z rovnakého prameňa ako je v bazénoch. Kráter je chránenou prírodnou pamiatkou.


 

kupalisko-ruzbachy001 kuplisko-ruuzbachy-005 vysne-ruzbachy-kupalisko-1
Sample Image Sample Image Sample Image
Sample Image Sample Image Sample Image

 

WELLNESS

Chvíľky liečebného oddychu po vyčerpávajúcom stereotype nájdete pri liečivých termálnych prameňoch v kúpeľoch Vyšné Ružbachy. Krása prostredia východných Vysokých Tatier očarí každé ľudské srdce.


NÁŠ TIP:  Relaxačný kúpeľný pobyt s balneo - wellness programom a širokým spektrom ponuky liečebných procedúr je pobytom zameraným nielen na starostlivosť a prevenciu vlastného zdravia, ale aj na aktívne zvládnutie stresu a relaxáciu v pokojnom prostredí kúpeľov.


Sample Image Sample Image Sample Image
Sample Image Sample Image Sample Image