plavanieVonku to síce počas posledných dní nevyzeralo ideálne, ale predsa len je leto takmer tu. Viaceré kúpaliská sú už v plnej prevádzke a nasledujúca predpoveď počasia nám dáva optimistickú nádej, že sa opäť budeme môcť kúpať a slniť.

Leto je čarovné, na typicky letné športovanie zďaleka nepotrebujeme toľko výbavy, ako v zime...Veď si to len vezmite, pri takom lyžovaní začneme lyžami, lyžiarkami a cez bundy sa dostaneme k okuliarom, čiapkam a hrubým svetrom. No a náš outfit zakončia lyžiarske rukavice. Teraz to máme jednoduché. Veď na plávanie nám postačia plavky a plavecké okuliare. Stačí si len zvoliť to správne miesto a štýl, skočiť do vody a môžeme sa vyšportovať dosýta. Plávanie má nesporne veľa výhod, prospieva kĺbom, ktoré vo vode nie sú zaťažené, uvoľňuje chrbticu, celkovo výborne rozprúdi krv. Posilňuje prakticky všetky svalové skupiny. Preto je veľmi vhodným športom aj pre tých, ktorí majú vyššiu nadváhu a chceli by sa jej zbaviť.

Rôzne štýly sú rôzne fyzicky náročné, ale akýkoľvek pohyb je lepší, ako žiadny. Ak vás plávanie omrzí, stále ostáva veľa outdoorových športov, ktoré nás v lete môžu zaujať. Či už je to in-line korčuľovanie, bicyklovanie, beh, alebo nordic walking. Preháňať sa môžeme aj na kolobežkách, skateboardoch, či len chodiť na prechádzky alebo turistické výšľapy, alebo zliezť nejakú tú skalu či stenu v okolí. Pre fajnšmekrov je leto ideálne na golf. A ak v okolí golfové ihrisko nemáte, skúste aspoň minigolf, ten milujú obvykle aj deti. Ak ste aspoň dvaja, zahrajte si tenis.

No a ak vás je viac, vyberte si niektorý z kolektívnych športov. Nohejbal, volejbal, či street ball. Hýbať sa je zdravé a ak pri športe zažijete zábavu, budete o to spokojnejší. Keď začnete, môžete sa stať inšpiráciou pre ostatných. Nikdy nepodceňujte svoj vplyv. Mnohí rodičia by napríklad radi videli svoje deti športovať vonku a nie sedieť pred počítačom, či televízorom. Ale sami sa pritom z gauča nepohnú. Ak chcete byť dobrým príkladom, začnite od seba.

Vychutnajte si leto a rozhýbte svoje telo.