aquathermal senec tabata cviceniePočuli ste už o cvičení TABATA? Zacvičte si TABATU vo vode v Aquathermal Senec.

Tabata je:

  • vysoko intenzívne intervalové cvičenie (HIIT – high intensity interval training), je založené na štúdii z 1996, ktorú vypracoval japonský doktor Izumi Tabata. Túto štúdiu využil pri príprave olympijského tímu rýchlostných korčuliarov - použil metodiku intenzívneho tréningu v dĺžke 20 sekúnd a následného oddychu v dĺžke 10 sekúnd. Celé cvičenie sa opakovalo 4 minúty (po dobu 8 cyklov).Rýchlokorčuliari cvičili na stacionárnom bicykli s implementovaným ergometrom (ergometer umožňuje merať kardio záťaž), ktorý bol mechanicky brzdený pre simuláciu odporu. Športovcom sa v priebehu niekoľkých dní nielen zvýšila vytrvalosť, ale aj výkon.
  • populárna forma cvičenia na spálenie nadbytočných kalórií: po tomto túži snáď každý z nás. Ak chcete schudnúť, musíte spáliť tuk. Pri tabate sa tuk spaľuje rovnomerne v celom tele. Po prekonaní začiatočníckych rozpakov z fyzickej náročnosti, si Vaše telo zvykne a po niekoľkých dňoch pravidelného cvičenia zbadáte zmeny a ste na najlepšej ceste zvýšiť si nielen kondičku, ale aj silu.
  • 20 sekúnd intenzívneho cvičenia a 10 sekúnd odpočinku: jednoduchý princíp, opakovanie cyklov, cvičenie môže trvať od 4 minút až do 20 minút, podľa Vašej kondície. Na cvičenie nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Pred začatím cvičenia je potrebná krátka 5 minútová rozcvička.

Zacvičte si u nás TABATU vo vode:

2x za týždeň: utorok a štvrtok, vždy o 17:00 hod.

Využite Vašu návštevu AQUAPARKU Senec na naštartovanie Vašej kondičky, vyskúšajte toto moderné cvičenie - vstup na cvičenie je bezplatný.