Klimatické kúpele Štós sa nachádzajú na juhovýchodnom Slovensku, na hranici Spišského Rudohoria a Slovenského krasu. Ležia vedľa starej baníckej cesty, v malebnom prostredí zmiešaného lesa plného voňavých jedlí a smrekov. Patria medzi menšie kúpele, ktoré sú ako stvorené pre tých, ktorí hľadajú uník zo stresu a civilizácie.

Zmiešaný les, teplotné inverzie spolu s ostatnými činiteľmi vytvárajú veľmi dobré podmienky na liečbu akútnych i chronických ochorení dýchacích ciest, ochorení pľúc, prieduškovej astmy a chorôb z povolania. Kúpele na to predurčuje nielen vhodná nadmorská výška, množstvo slnečných dní, ale aj lesopark (národná kultúrna pamiatka) s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov, architektonicky dotvorený potôčikom s kaskádami a fontánou.

Devízou Kúpeľov Štós je poskytovanie speleoterapie, unikátanej liečby dýchacích ciest v blízkej Jasovskej jaskyni.
Kúpele majú v  tejto liečbe dlhodobú tradíciu s veľmi dobrými liečebnými výsledkami.

Kúpele Štós sú prvé klimatické kúpele, ktoré Vám ponúkajú WELLNESS v prostredí nedotknutej čistej prírody. Pokúsili sa skĺbiť rokmi overené účinky Kúpeľov Štós s potrebami súčasnej uponáhľanej doby. Preneste sa preto do prostredia kryštáľovo čistých prameňov s vôňou lesných živíc a načerpajte nové sily v atraktívnom horskom prostredí.

Sample Image