Kúpalisko Malé Bielice

Malé Bielice je kľudnou, okrajovou štvrťou mesta Partizánske, ležiacou 60 km od moravsko-slovenskej hranice (prechod Malý Hrozenkov) priamo na trase Nitra-Prievidza.

Bezprostredné okolie ponúka ideálne podmienky pre turistiku, cykloturistiku i vyžitie pri zimných športoch, dopravné spojenie na okolité známe turistické ciele, vyhlásené prírodné zaujímavosti a cenné historické pamiatky zaisťuje dostatočná sieť udržiavaných ciest i pravidelná hromadná doprava.

Nachádza sa tu aj kúpelné zariadenie, kde prirodzene vyviera termálna voda, dosahujúca teplotu 30 – 39 stupňov Celzia. Balneológovia tu objavili tri rôzne pramene, v zložení vody hydrouhličitanová a vápenato – horečnatá.

Najbližšie atrakcie v blízkom okolí Malých Bielic:

  • Letné kúpalisko Dúha - Partizánske
    Letné kúpalisko Dúha v Partizánskom bolo otvorené v roku 2000 a v roku 2004 bolo vyhlásené za najlepšie regionálne kúpalisko na Slovensku.
    Nachádza v blízkosti športovej haly a zimného štadióna.

  • Termálne kúpalisko Chalmová - Bystričany
    Nachádzajú sa tu vonkajšie i vnútorné bazény pre všetky vekové skupiny či už na plávanie alebo relax. Regeneračné bazény s celoročnou prevádzkou, postavené priamo na termálnych prameňoch.