V údolí Váhu, na strednom Považí, medzi Púchovom a Považskou Bystricou, v blízkosti vodnej nádrže Priehrada mládeže, vznikli kúpele Nimnica. Kúpele sú najmladšie na Slovensku a vznikli po objavení minerálneho prameňa v roku 1953. V prvých rokoch sa nazývali Nosice. . Pri hydrogeologickom prieskume sa vo viacerých vrtoch zachytila uhličitá voda s vysokou koncentráciou látok. To vzbudilo pozornosť širokej verejnosti, a keď sa v niektorých prípadoch pracovníkov Priehrady mládeže prejavili aj pozitívne zdravotné účinky, rozšírila sa bleskurýchle fáma o zázračnej liečivosti týchto vôd.

Patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku a liečia sa tu: Onkologické choroby, Choroby obehového ústrojenstva, Choroby tráviaceho ústrojenstva, Choroby z poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou, Netuberkulózne choroby dýchacích ciest, Nervové choroby, Choroby pohybového ústrojenstva, Ženské choroby, Choroby z povolania.

Vodná nádrž priehrady, cca 12 km dlhá a 1 km široká, je rekreačnou oblasťou s možnosťou plavby výletnou loďou po priehrade, vodných športov, je rajom rýb a vodných vtákov, ktoré je možno sledovať z priehradného múru. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálnou pre milovníkov turistiky a cykloturistiky - ponúka nenáročné vychádzky okolitými lesmi s nádhernými vyhliadkami do okolia.

kupele nimnica