V dnešnej dobe plnej supermodernej techniky a špičkových technológií sa ľudia stále viac vracajú k tomu čo nás všetkých obklopuje už milióny rokov a zatiaľ ani tá najmodernejšia technika ju nedokázala nahradiť a nájsť odpovede na všetky jej procesy. Áno, je to príroda. Jej procesy, zákonitosti a fungovanie sa zatiaľ nepodarilo do detailov pochopiť ani najlepším vedcom na celej planéte. Jej vplyv na ľudí pociťujeme v rôznych podobách a vieme, že jej sila je obrovská.

Jej schopnosť regenerácie nám vyráža dych. Tak ako dokáže regenerovať samú seba, rovnakou silou dokáže nezištne pomôcť a liečiť aj nás ľudí, ktorí sa k nej často správame neúctivo. V Kúpeľoch Sliač si prírodu a jej dary vážime nadovšetko a práve preto je našou hlavnou filozofiou:

Harmónia tela a duše v jedinečnom spojení človeka s prírodou a jej unikátnymi liečivými zdrojmi.

Obrovskú silu liečivých prameňov Kúpeľov Sliač pocítilo už tisíce spokojných hostí. Z tých najznámejších vyberáme Jána Cikkera, ktorého sliačske liečivé pramene prinavrátili k životu a do života:

„Ja som sa vlastne narodil dvakrát. Prvý raz v roku 1911 v Banskej Bystrici, druhý raz na Sliači v roku 1958, keď už na moju chorobu žiadne lieky nezaberali, keď som už i ja, ktorý som tak dúfal, že sa uzdravím, prestal veriť. Bol to zvláštny, radostný, víťazný pocit, keď som znova vykročil k životu a do života.“
Ján Cikker

Kúpele Sliač tvorí veľkorysý areál s rozlohou 46 ha. Dominantnou stavbou areálu kúpeľov je národná kultúrna pamiatka, Kúpeľný Hotel Palace***, ktorý je postavený v duchu funkcionalizmu významným českým architektom Rudolfom Stockarom. Komplex obsahuje kaviareň, 2 jedálne, 1 reštauráciu, divadlo s kapacitou 350 osôb, Spoločenskú dvoranu s barom a samozrejme lôžkovú časť s 376 lôžkami. V areáli kúpeľov sa ďalej nachádzajú dva kúpeľné domy, termálne kúpalisko, tenisové kurty a anglický park voľne prechádzajúci do rozsiahleho lesoparku. Lesopark je udržiavaný a najmä v letných mesiacoch disponuje farbami všetkých odtieňov. Nachádzajú sa v ňom turistické, tzv. Srdiečkové trasy, ktoré sa kľukatia okolo celého areálu. V kúpeľnom parku môžete vidieť ojedinelé druhy drevín a krovín, ktoré nikde inde na Slovensku v takých počtoch voľne nerastú. Prechádzky pod topoľovými a lipovými alejami si môžete spríjemniť oddychom pri kaskádových jazierkach alebo pozorovaním miestnej fauny. Historický vývoj parku súvisí s vývojom kúpeľov, keď pri budovaní kúpeľných objektov boli priestory medzi nimi a v ich okolí upravené do pravidelného parku. Areál Kúpeľov Sliač pôsobí ako balzam na dušu. Podarí sa Vám v ňom načerpať pozitívnu energiu z prírody a zároveň pocítite neskutočný pokoj, ktorý prispeje k Vašej harmónií tela a duše.

kupele sliac