Kúpele Trenčianske Teplice ležia na severozápade Slovenska, povyše starobylého Trenčína, v jednom z bočných údolí stredného Považia, medzi juhozápadnými výbežkami Strážovských vrchov (nadmorská výška 282 m). Vďaka svojej nevšedne peknej údolnej polohe so scenériou okolitých hôr sú príťažlivými nielen pre domácich, ale aj pre zahraničných hostí.

Trenčianske Teplice patria medzi najstaršie a veľmi vyhľadávané žriedlové kúpele Slovenska. Moderné metódy komplexnej balneoterapie na báze liečivých prameňov, mineralizovaného sírneho bahna a doplnkovej pohybovej liečby, fyzikálne terapie, medikamentóznej liečby a dietetiky zaraďujú Trenčianske Teplice medzi významné centrá boja proti reumatickým chorobám. Balneoterapia sa opiera o seriózne základy vedeckého poznania a dosahuje vysokú medicínsku úroveň a efektívnosť.

Kúpele tvorí 5 bazénov s prírodnou liečivou vodou a vaňové kúpele. Prírodná liečivá voda v Trenčianskych Tepliciach je stredne mineralizovaná, termálna, vápenato-horečnatá síranová voda, sírna, so zvýšeným obsahom fluóru a kremíka. Vonkajší bazén Grand je atraktívny celonerezový bazén s množstvom vodných atrakcií.

HAMMAM - architektonický skvost: Kúpele, ktoré svojou kvalitou služieb a dobrému renomé priťahujú aj pestrú zahraničnú klientelu, ukrývajú nielen slovenský, dokonca aj európsky unikát. Ide o turecký kúpeľ Hammam, postavený v 19. storočí, ktorý je súčasťou kúpeľného komplexu. V 19.storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti sa využíva  na masáže a ako relaxačná miestnosť po kúpeli v termálnom bazéne Sina.

kupele trencianske teplice