Sanatórium Dr. Guhra n.o. v Tatranskej Polianke. Tradícia ústavu v liečbe ochorení dýchacích ciest siaha až do 19. storočia.

Tatranská klíma je priam balzamom pre pacientov s pľúcnymi chorobami. Tatranská Polianka leží v nadmorskej výške 1005 m, v pásme lesa v mierne chladnej oblasti. Suchý vzduch, priaznivé pomery slnečného žiarenia, znížený tlak vzduchu, znížený parciálny tlak kyslíka a mierna denná teplota bez väčšieho kolísania sú znakmi jej klímy. Zdravé a normálne dýchanie nie je pre každého samozrejmosťou.

Sanatórium Dr. Guhra leží priamo v obci. Je zvlášť vhodné pre firemné akcie a školenia, kúpeľné pobyty, medzinárodné kongresy, relaxačné a liečebné pobyty, rodinné dovolenky. Jeho hlavnými výhodami sú architektonicky zaujímavé okolie, flexibilné priestory vhodné na školenia a spoločenské podujatia, kúpeľné a relaxačné procedúry v objekte, umiestnenie v prírode, vybavenie pre pobyty rodiny s deťmi, vysokohorské prostredie.

Sanatórium poskytuje so 65-timi zamestnancami svoje služby na 213 lôžkach, z toho 147 lôžok slúži na ústavnú liečebnú starostlivosť a 66 lôžok slúži na poskytovanie kúpeľnej starostlivosti, rekondičných, relaxačných, dovolenkových pobytov.

kupele tatranska polianka