Kúpalisko Štrand Emila Tatárika - Nové Zámky

Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch ponúka svojim návštevníkom na ploche približne 8 ha pestrú ponuku možností trávenia voľného času. Vstup do areálu je cez drevený most, ktorý sa vybudoval cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra. Pre návštevníkov je tu pripravený areál so deviatimy bazénmi a tobogánom, ktoré sú k dispozícii počas letnej sezóny, ktorá sa začína začiatkom júna a trvá do septembra.

Areál ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka na plochách športových a detských ihrísk. . Atrakciami sú pingpongové stoly a areál minigolfu s 18-timi obrazcami, basketbalové ihrisko a volejbalové ihriská. Neodmysliteľnou súčasťou sú moderné stravovacie zariadenia bufetového typu, sprchy a hygienické zariadenia, úschovňa cenných predmetov, úschovňa batožiny, šatne, požičovňa športových potrieb. Areál termálneho kúpaliska je ideálnym priestorom pre organizovanie kultúrno-spoločenských akcii a koncertov. Termálne kúpalisko disponuje vlastným krytým pódiumom o rozmeroch 10x6m. Na okraji mesta nájdu kúpania chtiví návštevníci výborne zariadené termálne kúpalisko Štrand. Na ploche o rozlohe osem hektárov sa nachádza 9 bazénov. Plavecký bazén má rozmery 50 x 21 metrov. Hĺbka bazénu sa pohybuje od 1,10 do 2 m. Teplota vody je udržiavaná na hodnote 26 °C. Druhý bazén pre menej zdatných plavcov, je dlhý 25 a široký 12,5 metra. Voda je hlboká 1,5 m o teplote 28 °C. Pre tých, čo si chcú naplno užiť nové atrakcie Štrandu je novovybudovaný zážitkový bazén, plný atrakcii (vodný hrad s tobogánmi a vodnými delami). V poradí ďalší – perličkový bazén bol vybudovaný len nedávno a jeho súčasťou je chrlič vody, 12 párov vysokotlakových trysiek a perličkový kúpeľ. Voda v bazéne dosahuje teplotu 32°C.

Termálna voda vyvierajúca v vrtu z hĺbky 1506 m dosahuje teploty 52°C, obsahuje málo sedimentu. Voda je nízkej tvrdosti, vysokej mineralizácie, charakteru hydrokarbonatového s obsahom jódu.

kupalisko strand nove zamky uvod