Známe Termálne kúpalisko a aquapark THERMAL CORVINUS je pýchou Žitného ostrova a patrí medzi najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie turistické destinácie na Slovensku.

Príjemný relax v objatí 80 hektárového lesoparku a pôžitok z termálnej vody termálne kúpalisko a aquapark vo Veľkom Mederi ponúka už od roku 1974. V areáli rozsiahleho kúpaliska je návštevníkom k dispozícii 13 bazénov zameraných na rôzne druhy odpočinku spolu s výberom veselých atrakcií. Z celkového počtu až 13 bazénov je 7 celoročných a 6 vonkajších s teplotou termálnej vody 25–38°C. Nájsť tu môžete aj celoročné vnútorné tobogany s kúzelnými svetelnými efektmi a monumentálny toboganový park.

Nechýba takisto útulný saunový a vitálny svet umiestnený v príjemnom relaxačnom prostredí. Počas letnej sezóny návštevníkov privíta snáď najväčší skokanský bazén z radu termálnych kúpalísk na Slovensku. Tvoria ho tri skokanské mostíky nachádzajúce sa vo výške 1,50 metra 2,60 metra a 3,60 metra nad hladinou vody a ďalšie štartovacie kocky. Okrem zážitku zo skákania ponúka pre zdatnejších lezeckú stenu nad vodou alebo úžasný pohľad z vodopádov. Súčasťou areálu je aj vyhľadávaný SprayPark vybavený nespočetným množstvom vodných trysiek a interaktívnymi hernými atrakciami určenými pre deti do 10 rokov. K dispozícii je takisto jemne hladkajúca rieka s unášajúcou vodou a perličkovým kúpeľom v dobovej jaskyni, ktorá prinesie zážitkové kúpanie pre plavcov i neplavcov.

Tešiť sa môžete aj na ostrov s vodnou mečovou fontánou a obrovský vlnový bazén ponúkajúci vlnenie, aké zažijete pri ozajstnom mori, pričom je čiastočne prepojený s detským bazénom ponúkajúci zábavu v spoločnosti emblematického havraníka. Návševníci sa budú cítiť príjemne nielen v bazénovej a relaxačnej časti. Odpočinkovú náladu pocítia už vo vstupnej priestrannej hale, kde sa nachádzajú moderné pokladničné pracoviská ako aj terminál na uplatnenie vstupeniek zakúpených online. Súčasťou haly je aj štýlová reštaurácia ako aj informačné centrum pre návštevníkov.

Všetkých určite príjemne prekvapí originálny dizajn priestorov, ktoré sú inšpirované motívmi z čias kráľa Mateja Korvína (1443 – 1490), uhorského kráľa, ktorého legenda o jeho pôsobení vo Veľkom Mederi dodnes žije. Toto obdobie pripomínajú maľby na stenách i niektoré architektonické stavebné prvky. Zaujímavosťou je, že kúpalisko vnieslo do svojho loga čierneho havrana so zlatým prsteňom, rodový znak Hunyadiovcov, ako aj názov kúpaliska, odvodený od mena panovníka (Corvinus).

velky meder uvod foto