Kúpele Lúčky ležia v horskej, na juh otvorenej doline, pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka.

Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Podstata všetkých balneologických metód je v nešpecifickom, všeobecnom účinku, ktorý ovplyvňuje celkový stav klienta a hrá kladnú úlohu pri procese uzdravenia najmä preladením vegetatívnych funkcií organizmu. Vzhľadom na charakter prírodných liečivých zdrojov sa liečia: ženské choroby, onkologické choroby, nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z povolania.

Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína o teplote 32 °C, v prirodzenej forme používaná v bazéne a po umelom ohriatí aj vo všetkých separátnych kúpeľoch. Minerálne termálne vody v kúpeľoch Lúčky sú klasifikované ako prírodné, liečivé, slabo mineralizované, síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné.

Klienti môžu využiť počas celého roka AQUA - VITAL Park v kúpeľoch Lúčky, ktorý je otvorený celoročne. Súčasťou AQUA - VITAL Parku je vonkajší rekreačný bazén a pre náročnejších je k dispozícii Vitálny svet s ponukou rôznych sáun a kúpeľov.

kupele lucky