Prírodné liečivé zdroje

Rozhodujúcim činiteľom kúpeľnej liečby na Lúčkach sú liečivé pramene sírano-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, hypotonickej, termálnej vody. Minerálna voda má skoro izotermickú teplotu 31,5°C. Infiltračnou oblasťou minerálnych prameňov na lúčkach sú severné svahy Nízkych Tatier. Minerálne vody pochádzajú z vrstevných komplexov stredného triasu a kežmarského príkrovu.
Z prírodných liečivých prostriedkov sa na Lúčkach okrem termálnej minerálnej vody používa i rojkovská rašelina na zábaly. Rašelina z Rojkova sa sem priváža.

Indikácie

Dobre preverenou a osvedčenou kúpeľnou liečebnou metódou liečia sa na Lúčkach niektoré ženské choroby, ktoré sú pre kúpeľnú liečbu vhodné a pri ktorých možno očakávať zlepšenie. Možno ich rozdeliť do štyroch hlavných skupín: sú to zápalové stavy ženských rodidiel, poruchy menštruácie a ovariálnej činnosti, neplodnosť a stavy a komplikácie po operáciách. Vzhľadom na charakter prírodných liečivých zdrojov sa liečia: ženské choroby, onkologické choroby, nervové choroby, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z povolania.

 

Metódy liečby

Rozhodujúcim činiteľom úspešnej kúpeľnej liečby na Lúčkach sú prírodné liečebné prostriedky, predovšetkým liečivá, termálna minerálna voda, ktorá sa používa pri balneoterapeutických procedúrach v bazéne a vo vaniach Kúpeľného domu.

V bazéne sa aplikuje tzv. pokojová procedúra, plávanie a rehabilitačné cvičenie vo vode. Okrem minerálnych vaňových kúpeľov podávajú sa i galvanické vaňové kúpele, pri ktorých sa účinok liečivej vody zosiľuje zavedením elektrického prúdu do vody. Podávajú sa aj rašelinové zábaly.

K vlastnej balneoterapii pridružujú sa na Lúčkach ďalšie vodoliečebné procedúry ako subakválna masáž (pod vodou), uhličité vaňové kúpele, škótske streky, ďalej parné kúpele a masáže.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

AQUA - VITAL PARK

AQUA - VITAL Park je celoročne otvorený park, ktorého súčasťou je vonkajší rekreačný bazén   s teplotou vody 28 °C - 33 °C,  s rozličnými atrakciami (vzduchové lehátka, vodná čaša, chrliče, protiprúd, podhladinové osvetlenie, vzduchové sedátka...). Súčasťou AQUA - Vital Parku v kúpeľoch Lúčky je tiež vonkajší sedací bazén s termálnou minerálnou vodou s teplotou  36 °C - 38 °C.


NÁŠ TIP:  Pre náročnejších klientov je k dispozícii Vitálny svet, ktorého súčasťou sú: fínska sauna, mentolová sauna, Rímsky kúpeľ, Kneippov kúpeľ, tepidárium.Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 Sample Image Sample Image Sample Image