Obec Topoľníky sa nachádza na juhozápadnom Slovensku, na Žitnom ostrove, asi 16 km od Dunajskej Stredy.

V chotári obce Topoľníky tečie Klátovské rameno Malého Dunaja. Je to chránené územie s velkosťou 306 ha, ktoré poskytuje početné možnosti na oddych. Pod topoľmi a vŕbami, ktoré sú charakteritické pre celý Žitný ostrov, sa môže návštevník prechádzať v krásnej prírode. Sú tu vhodné podmienky na chytanie rýb, na kúpanie a opaľovanie. Tí, ktorí vyskúšajú člnkovanie, môžu zažiť množstvo dobrodružstiev v nedotknutej prírode.


Pri už spomenuntom chránenom prírodnom území otvorili v roku 1983 aj termálne kúpalisko. Na tomto mieste nájde každá veková skupina príležitost na kúpanie a zábavu. Vedľa kúpaliska sa nachádza autocamping s výbornými podmienkami na stanovanie. Kúpalisko má 3 bazény, z toho jeden má vodu 36 °C, jeden je pre plavcov a další pre neplavcov. V areáli okolo bazénov sú vybudované malé drevené domčeky, ktoré poskytujú ubytovanie tým, ktorí nechcú spať v stanoch. Termálne kúpalisko je otvorené v letných mesiacoch, od 9.00 do 21.00. Turisti tu môžu strávit romantické letné noci pri živej hudbe.

Kúpalisko sa nachádza v peknom prostredí pri ramene Malého Dunaja. Ponúka kúpanie v troch bazénoch. Termálna minerálna voda blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo. Návštevníkom je k dispozícii aj detské ihrisko, fitnes, sauna, vodoliečba. V areáli a okolí je možnosť ubytovania a stravovania.

topolniky1