Mesto Rajec sa nachádza v severozápadnej časti Slovenska, 20 km južne od mesta Žilina v nadmorskej výške 450 m. Rajec je malé mesto, ale obsahuje veľký areál oddychu a zábavy. Je ním prírodou obklopené termálne kúpalisko Veronika.


Areál obsahuje 7 bazénov, 5-dráhovú šmýkačku, malý tobogán a ďalšie vodné šmýkačky pre deti, všetko v cene vstupného. Teplota vody vo všetkých bazénoch dosahuje 26 °C. Stravovanie zabezpečujú nielen bufety s rýchlym občerstvením, ale aj dve reštaurácie s letnými terasami, pizzéria a slovenská koliba s obrovským výberom jedál (predjedlá, polievky, cestoviny, pizza, ryby, hydina, bezmäsité jedlá, dezerty a iné). Príjemné posedenie ponúka aj kaviareň a bar. Pre priaznivcov športu je pripravený plážový volejbal, basketbal, minigolf a soft tenis.

Rajecká dolina patrí do mierne teplej oblasti s chladnou zimou. Význam Rajca a celej Rajeckej doliny je v bohatých možnostiach pešej horskej turistiky a letnej i zimnej rekreácie. Lyžiarske strediská v Rajeckej Lesnej, v Čičmanoch a na Fačkovskom sedle poskytujú vynikajúce lyžiarske terény pre začiatočníkov i náročných lyžiarov.

Možnosti rekreácie dopĺňa výskyt termálnych vôd v celej doline, a to aj vrt s hĺbkou 1308 m a teplotou vody 26°C na základe, ktorého bolo vybudované aj termálne kúpalisko Veronika v Rajci.

kupalisko veronika rajec