AQUAPARK

Unikátny AQUAPARK s atrakciami podľa najnovších svetových trendov ponúka veľa vodnej zábavy a adrenalínu. Návštevníci si môžu vyskúšať dva nové tobogany, jeden „MOVIE TOBOGAN“ so špeciálnou videoprojekciou a druhý nazvaný „KAMIKADZE“ s odvážne strmým sklonom. Ďalej sa môžu vyšantiť v troch vonkajších bazénoch,  v plaveckom bazéne s chrličom, alebo v bazéne s atrakciami ako divoká rieka, hojdací záliv, vodné delo s chrličom, vodné lehátka a šmykľavka, ako aj v treťom detskom bazéne. Vo vnútorných priestoroch nájdete tiež sedací bazén kruhového tvaru s masážnymi tryskami a svetelnými efektmi.

Sample Image Sample Image Sample Image
Sample Image Sample Image Sample Image

AREÁL SPA

V relaxačnom centre si na svoje prídu najmä priaznivci wellness a wellbeingu. Nájdete tu dva bazény tzv. Červený kúpeľ – kľudový bazén s teplotou vody 38°C a Ľudový kúpeľ – rehabilitačný bazén s teplotou vody 33°C, v ktorom sú tiež vodné chrliče a masážne trysky a využíva sa aj na pohybové aktivity. V štandardnej zóne sa nachádza ešte Vírivka pre 8 osôb s teplotou vody 35°C.

Sample Image
ČERVENÝ KÚPEĽ  je kľudový bazén, naplnený termálnou minerálnou liečivou vodou. Bazén sa nachádza priamo na prameni, ide o tzv. piscinu.
Bohato mineralizovaná termálna voda turčianskych kúpeľov má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. Celková mineralizácia vody je 1524 mg/l. Odborníci odporúčajú pobyt v kúpeľoch Turčianske Teplice aj zdravým mužom a ženám na zlepšenie telesnej i duševnej kondície.

Sample Image
ĽUDOVÝ KÚPEĽ. Nachádza sa na mieste, kde v minulosti stál historický kúpeľ s rovnakým názvom. Ide o rehabilitačný bazén o dĺžke 22 m vhodný na plávanie, kúpanie, cvičenie v termálnom bazéne. Je plnený termálnou minerálnou liečivou vodou. Teplota vody je 33 stupňov Celzia. Vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru sa využíva na pitné kúry ako prevencia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, proti žlčníkovým a črevným ťažkostiam.

Sample Image
VÍRIVKA.Treťou z vodoliečebných procedúr, ktorú môžu návštevníci komplexu počas svojho vstupu využiť, je vírivý kúpeľ v modernej vírivke pre 5 - 8 osôb s minerálnou vodou o teplote 35 stupňov Celzia. Pár minút v termálnej vode za pomoci bubliniek vám dodá stratenú energiu a zrelaxuje každučký centimeter vášho tela!
Odborníci odporúčajú pobyt v kúpeľoch Turčianske Teplice aj zdravým mužom a ženám na zlepšenie telesnej i duševnej kondície.

VITÁLNY SVET


NÁŠ TIP:  Nachádza sa v nadštandardnej zóne a záujemcom sú k dispozícii unikátne procedúry.


Sample Image
BYLINKOVÝ PARNÝ KÚPEĽ – spojenie parnej sauny a inhalácie bylinkových aróm.
Už v rímskom caldáriu bol známy a využívaný spôsob kombinácie vysokej vlhkosti vzduchu a jemného sálavého tepla. Po vstupe do parného kúpeľa s teplotou 42°C – 43°C sa posadíte na sedadlá  vyhriate na 38°C. Počas pobytu sa môžete ochladiť sprchou. Doporučený pobyt je minimálne 15 minút.

 

Sample Image
RASUL – päť procedúr v jednom – bahenný zábal, suchá sauna, peeling, parná sauna, inhalácie.
Pri vstupe do rasulu sa rozhodnete pre jeden zo  skrášľovacích, zdravotných  zábalov napr. LIEČIVÉ BAHNO * PEELING Z RIAS * KRIEDA. Výlučne pre vás pripravený zábal si sami, prípadne za pomoci  partnera nanesiete na celé telo v tenkej vrstve. V priestore vodnej fontánky, si môžete  umyť ruky. Urobíte si pohodlie na teplej sedacej ploche a relaxujete.

Sample Image
AYURVEDA – ošetrenie celého tela na ajurvédskom lôžku. Ayurveda je založená na indickej filozofii starostlivosti o telo aj ducha. Ayurveda je jednou z najstarších liečebných metód. Svoje korene má v Himalájach a to už 3000 – 5000 rokov pred naším letopočtom. Ayurveda je veda, ktorá sa zaoberá diagnostikou, liečbou chorôb, zdravým životným štýlom.

 

MASÁŽE

ŠPECIÁLNÉ MASÁŽE
Medová masáž - masáž chrbta včelím medom, kolísavým pomalým pohybom obidvoch dlaní čistí póry a dôkladne prekrvuje pokožku.
Mäkké techniky - použitie rôznych mäkkých techník, ktoré šetrne pôsobia na ľudský organizmus, uvoľňujú svalstvo na chrbtici, šetrným spôsobom uvoľňujú blokády a prispievajú k zlepšeniu stavu.Masáž lávovými kameňmi - prikladaním teplých lávových kameňov sa harmonizujú čakry, ktoré pôsobia ukľudnujúco, harmonicky a stimulujúco na myseľ človeka.

Sample Image

Masáž - plochá noha - pri masáži sa uvoľňujú kosti, svaly a šľachy chodidla, čo napomáha k jeho prekrveniu a zapojeniu do činnosti ochabnuté svalstvo.

TRADIČNÉ MASÁŽE
Klasická a športová masáž Zeus - v ponuke je čiastočná alebo celotelová a má preventívny, regeneračné a relaxačný účinok.
Reflexná masáž chodidiel - pôsobením na reflexné zóny sa zlepšuje krvný obeh, ktorý zabezpečuje okysličovanie organizmu, výživu orgánov, zásobovanie tela hormónmi, odsun splodín látkovej výmeny.
Lymfomasáž - stimuluje lymfatický systém, udržiava lymfu v pohybe a tým napomáha k odstráneniu rôznych civilizačných chorôb, prináša úľavu, potláča únavu a napomáha odstrániť celulitídu.