Prírodné liečivé zdroje

V bojnických kúpeľoch vyviera na povrch šesť prameňov termálnych vôd z hĺbok 1200 – 1500 m prirodzenými vývermi, tri pramene prúdia zo zachytených a tri z nezachytených vrtov. Všetky žriedla dávajú denne asi 3 milióny litrov prírodnej hydrogenuhličitanovo – síranovej, vápenato – horečnatej, teplej až horúcej hypotonickej liečivej vody. Teplota tejto termálnej vody sa pohybuje v rozmedzí 28,6 – 48,1 °C a obsahuje 760 mg minerálnych látok v litri vody. Svojimi fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami sú termálne pramene v Bojniciach podobné prameňom francúzskych kúpeľov Plombiére, talianskych Bataglia alebo anglických kúpeľov Buxton. Okrem termálnej liečivej vody sa používa na základnú kúpeľnú liečbu aj liečivé bahno, ktoré dozrieva pri výveroch termálneho žriedla „Jazer“.

Indikácie

Z indikovaných chorôb sú to predovšetkým choroby pohybového ústrojenstva - reumatické, degeneratívne (artritída, bolesti krížov), zápalové (pokročilé zápaly kĺbov, Bechterevova choroba, poinfekčné artritídy), lumboischias, skolióza, poúrazové stavy po operáciách chrbtice a po ortopedických operáciách a  nervové choroby - stavy po zápaloch centrálneho a periférneho nervového systému, stavy po operáciách nervového systému, stavy po cievnych mozgových príhodách (porážka), ischias, vazoneurózy.

 

Metódy liečby

Kúpele Bojnice ako moderné a dobre vybavené balneoterapeutické stredisko poskytujú svojim pacientom komplexnú kúpeľnú liečbu, ktorá okrem procedúr s termálnou vodou a liečivým bahnom zahŕňa najmä funkčnú rehabilitáciu, fyzikálnu a medikamentóznu terapiu.

Pri liečbe pacientov sa vychádza zo zásad modernej lekárskej vedy a praxe. Kúpele Bojnice ponúkajú kombinované procedúry v bazénových a vaňových kúpeľoch, bahenné zábaly, cielenú funkčnú rehabilitáciu, vodoliečbu, inhalácie, masáže, elektroliečbu, parafínové zábaly, liečbu prácou, medikamentóznu liečbu a liečebnú výživu na zásadách diétneho systému. Osobitnú pozornosť kúpele venujú aj kineziterapii – liečbe pohybom.

Sample Image
Balneoterapia    
Kúpele v 7 hypertermálnych a izotermálnych bazénoch, vodoliečba vo vaniach podvodových masážnych, perličkových, uhličitých, Whirlpool, vírivých, hydrokineziterapia, škótske streky.

Sample Image
Reflexná liečba
Masáže klasické, reflexné, podvodné, vibračné, manipulačná liečba chrbtice, akupunktúra.

Sample Image
Liečebná telesná výchova    
Rehabilitácie individuálna, skupinová, mechanoterapia.

Sample Image
Teploliečba
Zábaly a obklady parafangové, parafínové, solux, diatermia.

Sample Image
Elektroliečba
všetky v súčasnosti používané typy

Sample Image
Kyslíková terapia

 

Bazény

Sample Image
Zelený bazén - teplota vody 34 ºC

Sample Image
Jánov kúpeľ - teplota vody 34 ºC

Sample Image
vonkajší bazén Strand - teplota vody 32-36 ºC

Sample Image
vonkajší bazén LD Mier - teplota vody 32-36 ºC

Sample Image
Veľký bazén LD Baník - teplota vody 33 ºC

Sample Image
Malý bazén LD Baník - teplota vody 40-41 ºC

 

Wellness

V saunovom svete máte možnosť využiť bohatú ponuku nielen klasických masáží a reflexných masáží, ale aj masáž lávovými kameňmi, manuálnu lymfodrenáž, anticelulitídnu masáž, vákuovú masáž - bankovanie, thajskú masáž, antimigrenóznu masáž, športovú masáž.

Wellnes nie je iba systém cvičenia či tréningu, ale skôr prístup k zdraviu, fitnessu, ktorý vedie k pocitu spokojnosti a zároveň aj dobrému zdraviu. V ponuke je Body Forming, Nordic Walking, Fitball, Trasa „Buď fit“, Aqua Aerobik, Strečing a Relaxácia.

V kúpeľoch Bojnice nájdete:

  • Soľný kúpeľ
  • Bylinkový kúpeľ
  • Sanárium
  • Fitness
  • Fínska sauna

NÁŠ TIP:  Redukčné pobyty zamerané na zníženie nadváhy.


Program zahŕňa pravidelný telesný tréning, správne upravenú výživu, kotrolu množstva tukov a telesnej váhy. Prínosom je upravenie celého metabolizmu, získanie správnych stravovacích návykov a celkové pozitívne naladenie organizmu.