Prírodné liečivé zdroje

Základným prírodným liečebným prostriedkom sú pramene cennej chloridnej, sódnej, jódovej studenej minerálnej vody. Hlavný prameň "Hygiea" ktorý sa používa na pitné kúry, obsahuje 13,63 gramov minerálnych látok v litri vody. Obsah jódu je 26,9 mg. Ďalšie dva minerálne pramene "Neptun" a "Themis" majú podobné chemické zloženie s vysokým obsahom jódu. Používajú sa na prípravu liečivých kúpeľov.
Okrem minerálnej vody ďalším prírodným liečivým prostriedkom je farmakodynamický účinná bioklíma v rovinatom kraji s dostatkom slnečného žiarenia. Podnebie kúpeľov predurčuje poloha v teplej nížine južného Slovenska. Je teplé, suché, typicky nížinné.

Indikácie

V Číži sa liečia dospelí pacienti aj deti. Na liečbu dospelých pacientov sú indikované niektoré z chorôb pohybových ústrojov, najmä následné stavy po infekčných artritídach, koxartrózy I. a II. štádia (po predchádzajúcom riadnom ortopedickom ošetrení), nezápalové ochorenia kĺbov a chrbtice (artrózy, spondylózy a spondylartrózy) iba s platničkových syndrómom, osteoporózy z dysfunkcie žliaz s vnútornou sekréciou, mimokĺbové formy reumatizmu – bolestivé stavy šliach, šľachových úponov, svalov a väziva (infekčného, toxického a traumatického pôvodu). Ďalej sa tu liečia pacienti s niektorými chorobami, ktoré vznikli na podklade aterosklerózy. Na liečbu detí od 3 do 15 rokov je indikovaná Parthesova choroba a dlhotrvajúce osteomyelitídy.

 

Metódy liečby

Jódová minerálna voda, prihriata na predpísanú teplotu, sa podáva vo vaňových kúpeľoch. Vlastná kúpeľná liečba a pitné kúry sa vhodne dopĺňajú vodoliečebnými a elektroliečebnými procedúrami. Komplex kúpeľnej liečby ďalej tvorí liečba pohybom – kineziterapia – medikamentózna liečba, rehabilitácia (individuálne a skupinové liečebné cvičenia na suchu alebo v bazéne, joga, antigravitačná relaxácia), parafínové a rašelinové zábaly, hipoterapia a tiež zásady diétneho stravovacieho systému a všestranná starostlivosť.

Sample Image
Rašelinový zábal

Sample Image
Minerálne kúpele

Sample Image
Elektroliečba

Sample Image
Rehabilitácia

Sample Image
Vodoliečba a masáže

Sample Image
Krenoterapia (pitná kúra)

 

Hipoterapeutické centrum

Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti kúpeľov, kde je všetko na jednom mieste – ustajnenie koní, výbeh pre kone, hipodrom, oddychový priestor a parkovisko. A čo je to hipoterapia? Hipoterapia je špeciálny terapeutický prístup, pri ktorom sa využíva komplexné pôsobenie koňa a človeka ako po stránke fyzickej, tak i psychickej. Pri hipoterapii je potrebná spolupráca tímu odborníkov (terapeut, rehabilitačný praciovník, hipológ...) Kone využívané na tieto účely musia prejsť špeciálnym výcvikom. Areál je pod stálym dohľadom služby.

Sample Image
rehabilitačná jazda, hiporehabilitácia

Sample Image
jazda kočom a kurz jazdenia na koči

Sample Image
jazda na koni, rekreačné rodinné výlety

 

Wellness

Kúpele Číž a.s. ponúkajú svojim návštevníkom oddych a relax vo Vodnom a saunovom svete v priestoroch LD Neptún. V príjemnom prostredí si môžete dopriať rôzne druhy procedúr.

Sample Image
Masážny bazén Whirpool
sedací bazén s masážnymi tryskami a teplotou vody 36°C. Kombinácia horúcej vody s podvodnými a perličkovými masážami uvoľňuje stres, napätie a bolesť.

Sample Image
Fínska sauna
Zázračná sprcha
Šliapací kúpeľ

Sample Image
Soľná sauna
parná sauna s prídavkom solí

Vonná sauna
parná sauna s prídavkom vonných esencií.

Bazénový komplex Vodný svet

V letnej sezóne denne od 9,00 do 19,00 hod. máte možnosti relaxu v komplexe „Vodný svet“.

Sample Image
Plavecký bazén
Neplavecký bazén

Sample Image
Relaxačný masážny bazén s vodnými tryskami

Sample Image
Malý bazén pre deti s vodnými atrakciami
Trojdráhová šmýkačka