Prírodné liečivé zdroje

Liečebný význam Dudiniec sa zakladá na balneologickom využití prírodných liečivých vôd, ktoré tu vyvierajú s veľkou výdatnosťou (až 4000 litrov za minútu). Tieto termálne minerálne pramene sú zložitým a vzácnym typom liečivých vôd. Pre mimoriadne priaznivé chemické zloženie sa zaraďujú medzi najcennejšie slovenské minerálne pramene. Patria k tým málo minerálnym vodám, ktoré obsahujú voľne rozpustený oxid uhličitý (1560 mg/l ) a sírovodík (6,64 mg/l). V litri vody je rozpustených až 4420 mg solí. Zložením minerálnej vody sa kúpele Dudince podobajú kúpeľom Vichy vo Francúzsku.

Indikácie

Liečebné pobyty sú zamerané na liečbu týchto chorôb:

  • chronické ochorenia chrbtice, kĺbov, svalov a mäkkých častí pohybového ústrojenstva - zápalového alebo degeneratívneho pôvodu, stavy po úrazoch a operáciách na pohybovom systéme, vrodené a získané ortopedické ochorenia osového orgánu.
  • neurologické ochorenia - pozápalové a poúrazové stavy na centrálnom a periférnom nervovom systéme.rdcovocievne ochorenia - infarkt myokardu, ischemická choroba srdca a periférnych ciev, reumatické ochorenia srdca a chlopní, hypertonická choroba, pooperačné stavy na cievnom systéme, tzv. civilizačné ochorenia, následky profesionálneho preťaženia, manažérske choroby a ďalšie.

 

Metódy liečby

Liečivá voda sa aplikuje formou bazénových a vaňových kúpeľov s odstupňovanou teplotou podľa predpisu ošetrujúceho lekára. Základnú kúpeľnú liečbu doplňujú vodoliečebné procedúry, celkové, čiastkové a podvodné masáže, elektroterapia, parafínové zábaly a iné procedúry fyzikálnej terapie. Súčasť komplexnej liečby tvorí liečba pohybom – kineziterapia a hydrokineziterapia – individuálny a skupinový liečebný telocvik a funkčná rehabilitačná pohybová terapia. Kúpele majú RTG pracovisko, laboratóriá a všetky potrebné vyšetrovacie a liečebné prístroje a zariadenia.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

Vitálny svet WELLNEA

Vitálny svet Wellnea sa teší obľube všetkých vekových kategórií klientov. S okamžitou kapacitou 60 osôb (30 žien, 30 mužov) ponúka dokonalý relax pre tých, ktorí si túžia pobyt spríjemniť sladkým ničnerobením, ktoré zároveň dobre vplýva na ich zdravie.
Služby: suché sauny, parné sauny, whirlpool, tepidárium, masáže, relaxačná DUO vaňa pre dvojicu, solárium, oddychová zóna, vírivý bazén (s ohrievanou vodou - cca 32°C), občerstvenie, široká ponuka relaxačných masáží.


NÁŠ TIP: THAI RELAX CENTER. Poskytuje sa: tradičná thajská masáž, thajská masáž chodidiel, horúcá bylinná masáž, aromatická olejová masáž.


 

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

Kúpalisko Dudinka

Novučký rekreačný areál nesie meno víly Dudinky, ktorej Dudince podľa známej legendy vďačia za liečivú silu miestneho prameňa. Slnečné lúče, príjemný dotyk vody a pestré možnosti občerstvenia sú zárukou nezabudnuteľných momentov pre malých i veľkých návštevníkov.

Sample Image
minerálny bazén - dudinská minerálna liečivá voda, hĺbka 1,05 - 1,14 m, teplota vody 32°C
detský bazén - hĺbka max. 0,4 m, teplota vody 30°C

Sample Image
rekreačný bazén - dĺžka 25 m, šírka 12,5 m, hĺbka 1,30 m, teplota vody 28°C

Sample Image
bazén s vodnými atrakciami - výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka, vodný kanál s tryskami, teplota vody 27°C