Prírodné liečivé zdroje

Prírodným liečivým faktorom Lučivnej je predovšetkým podhorská klíma, podmienená výhodnou geografickou polohou na južnom úpätí Vysokých Tatier. Pomerne vysoká nadmorská výška, chránenosť proti severným vetrom, čistota ovzdušia bohatého na kyslík a dlhý čas slnečného svitu dávajú Lučivnej špecifickú klimatickú charakteristiku, vhodnú na liečebné využitie.

Indikácie

Klimatickú kúpeľná liečebňa v Lučivnej je určená pre deti od 6. do 15. rokov. Je zameraná predovšetkým na liečbu detských pacientov s nešpecifickými chorobami dýchacích ciest a niektorými alergickými ochoreniami. Liečia sa tu detskí pacienti trpiaci najmú na chronický a opakujúci sa zápal priedušiek (bronchitídy), spastický zápal priedušiek, prieduškový záduch (bronchiálna astma), stavy po opakovaných zápaloch pľúc, chronické zápaly prínosových zátok (sinusistídy), celkové oslabenie zdravotného stavu po prekonaných chorobách dýchacích ciest a alergické nádchy.

Metódy liečby

Využíva sa predovšetkým terapeuticky účinná podhorská klíma. Základnou liečbou je preto klimatická liečba pokojom (ležiace kúry) a dózovaná liečba pohybová v teréne, ktorá sa doplňuje liečebným telocvikom.

Doprajte si relax tela a duše vo wellnes centre s 20 m bazénom, ktoré slúži pre vsetké druhy liečebných a relaxačných procedúr.

Dominantou a pýchou wellnes centra sú 4 druhy saun (klasická, parná, bylinková, infrasauna), hydromasážna vaňa, škótsky strek, floating a oddychová zóna s výhľadom na tatranskú prírodu na ktorú je obojstranne prepojený prístup priamo z bazéna a wellnes centra.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Vo vonkajšom areáli sa nachádzajú polyfunkčné ihriská, ktoré sa využívajú v rámci liečebnej telesnej výchovy a sú vhodným doplnením aktivít v rámci voľného času. K tomuto účelu sú k dispozícií ihriská ako je tenisové, plážové volejbalové, plážové nohejbalové, badmintonové, streetbalové, petangové, ako aj detský park zložený z kĺzačiek, hojdačiek, pieskovísk, preliezok, kolotočov, ktoré splňajú tie najprísnejšie bezpečnostné normy.

Sample Image

Sample Image

Sample Image