Prírodné liečivé zdroje

Hlavným prírodným liečivým faktorom Nového Smokovca je horská a vysokohorská klíma, ktorá má priaznivý komplexný liečivý účinok na ľudský organizmus postihnutý niektorou z indikovaných chronických chorôb. Južná poloha v lesnatom pásme Vysokých Tatier pri optimálnej nadmorskej výške dáva klíme stredohorský ráz. Pri priemernom tlaku vzduchu 67,75 mm má poloha Nového Smokovca prednosti podhorského zriedeného vzduchu a vcelku drsnej vysokohorskej klímy. Nový Smokovec leží nad vrstvou prachovej a dymovej atmosféry, vzdialený od priemyselných centier. Vyniká preto neobyčajnou čistotou vzduchu, ktorá je temer absolútna i zo stránky bakteriologickej. S touto okolnosťou ako i s výhodnou južnou polohou a nadmorskou výškou súvisí i vysoká intenzita kalorického slnečného žiarenia. V Novom Smokovci sú mimoriadne priaznivé podmienky pre vysokú intenzitu ultrafialového žiarenia, ktoré je v porovnaní s mestskou klímou asi 15-násobné. Otvorená poloha na juh umožňuje prístup slnečných lúčov – insoláciu – od skorého rána až do neskorého popoludnia. Ročný úhrn slnečného svitu je vysoký: 1900 hodín s mesačným maximom v júli (222 hodín). Bez slnečného svitu je do roka len asi 80 dní.

Indikácie

Z indikovaných chorôb sú to predovšetkým netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, duševné choroby, choroby z povolania.

 

Metódy liečby

Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia a aktívny pohyb pacientov na čerstvom vzduchu, spojený s prechádzkami a ľahšími túrami v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, doplnený dychovou rehabilitáciou a LTV, individuálnymi inhaláciami a radom ďalších balneologických a fyziatrických procedúr a racionálnym ev. diétnym stravovaním. V prípade potreby i medikamentóznou liečbou.
Doplnkom k základnej liečbe je medikamentózna liečba a fyzikálna terapia. Z vodoliečebných procedúr sa podávajú uhličité vaňové kúpele, vaňové kúpele s prísadami, škótske streky, podávaná masáž a potné kúpele. Vodoliečbu dopĺňajú klasické alebo čiastkové masáže. Aplikujú sa aj elektroliečebné procedúry elektrickými a svetelnými prístrojmi.

Sample Image
Bazén

Sample Image
Fínska sauna

Sample Image
Soľná inhalácia

Sample Image
Kneippov kúpeľ

Sample Image
Parná sauna

Sample Image
Vírivka

 

Kongresové centrum

Vysoké Tatry sú ideálnym miestom pre firemné stretnutia a aktívny oddych v prírode. Kongresové centrum sa nachádza v hotelovom komplexe Kúpeľov Nový Smokovec a je prepojené s hotelom PALACE a reštauráciou SVIŠŤ, čo je výhodné v nepriaznivom počasí. Špičkové technické zariadenie je možné využiť pri organizovaní podujatí rôzneho zamerania. Centrum je plne klimatizované, pozostáva z 3 kongresových miestností rôznej kapacity (208, 90 a 30 miest).

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

Reštaurácia SVIŠŤ

Štýlová reštaurácia SVIŠT je situovaná priamo v centre mesta Vysoké Tatry – mestskej časti Nový Smokovec priamo v areáli hotelového komplexu, čím sa stáva prístupnou pre širokú klientelu.


NÁŠ TIP:  Je vhodnou príležitosťou pre hostí túžiacich po chutnom jedle, či osviežujúcej káve v príjemnom a ničím nerušenom prostredí priamo pod Slavkovským štítom. V teplých mesiacoch sa priestory reštaurácie SVIŠŤ rozširujú aj na letnú terasu..


Kuchyňa ponúka chutné špeciality nášho šéfkuchára. Bohatý výber mäsitých, bezmäsitých i múčnych jedál, rozmanité zeleninové šaláty, syry, výborné palacinky, nápoje, dobré pivo a lahodnú kávu. Pre náročnejších zákazníkov sú v ponuke domáce aj zahraničné značkové vína a ostatné nealkoholické a alkoholické nápoje.