Prírodné liečivé zdroje

Liečebne sa v Rajeckých Tepliciach využívajú vývery teplých minerálnych hydrogen – uhličitanových, vápenato – horečnatých, hypotonických vôd, ktoré tu vyúsťujú v prameňoch s teplotami okolo 38 °C. Minerálna voda je číra, bezfarebná, bez chuti a zápachu. Pramene pochádzajú pravdepodobne z vápencových a dolomitických súvrství Malej Fatry a vystupujú na tektonickom zlome, ktorý prebieha popri západom okraji Rajeckej doliny, z hĺbky asi 1500 metrov. Ďalším prírodným liečivým prostriedkom je rašelina.

Významných činiteľom komplexnej kúpeľnej liečby v rajeckých Tepliciach je – vzhľadom na indikačné zameranie – klíma. Klimatické pomery týchto kúpeľov sú vcelku priaznivé. Vďaka nadmorskej výške a polohe kúpeľov sa na úpätí hôr uprostred lesov nevyskytujú úmorné letné horúčavy. Je tu však dostatok slnečného svitu. Priaznivý smer údolia Rajčanky a hradba hôr okolo kúpeľov spôsobujú, že pohyb vzduchu je pomerne slabý. Žriedlové kúpele Rajecké Teplice teda môžeme zaradiť do klimatoterapeutickej oblasti so sedatívnou, upokojujúcou klímou.

Indikácie

Lečebné pobyty sú zamerané na liečbu týchto chorôb: choroby pohybového ústrojenstva, netuberkulózne choroby dýchacích ciest,  nervové choroby, choroby z povolania, choroby periférneho a centrálneho nervového systému, ochorenia kostí, kĺbov, svalov, šliach a nervov končatín.

Metódy liečby

Balnelogické stredisko vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi ponúka celý rad procedúr liečebného, relaxačného a skrášľujúceho charakteru: vodoliečba, klasické masáže, škótske streky, oxygenoterapia, uhličitý kúpeľ, manikúra a pedikúra.
Všetky služby sú poskytované pod jednou strechou - balneoprocedúry v nadštandardných podmienkach, ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli Aphrodite, špičkovú reštauráciu s kvalitnou ponukou jedál, štýlovú kaviareň a nechýbajú i doplnkové služby - kozmetika a kaderníctvo.


NÁŠ TIP:  Rašelina sa podáva vo forme obkladov alebo tiež vo forme vaňových kúpeľov. 


Sample Image
Plavecký bazén

Sample Image
Relax bazén

Sample Image
Kaviareň Aphrodite

Sample Image
Arabská sauna

Sample Image
Bylinková sauna

Sample Image
Relax miestnosť

Sample Image
Whirlpool

Sample Image
Vacuvell

Sample Image
Lávové kamene

 

Doplnkové služby

Fitness centrum, termálne kúpalisko Laura, člnkovanie na jazierku, 7 tenisových kurtov, prenájom horských bicyklov.