Prírodné liečivé zdroje

Sklené Teplice patria medzi žriedlové kúpele. Ich liečivým zdrojom je 14 prameňov vlažných, teplých a horúcich minerálnych vôd s teplotami do 52,5 °C. Chemickým zložením patria tieto termy k typu prírodných liečivých, síranových, vápenato – horečnatých minerálnych vôd (niektoré so zvýšeným obsahom fluóru). Sú to najvýznamnejšie minerálne pramene vulkanického pásma.

Indikácie

Liečebné pobyty sú zamerané na liečbu týchto chorôb: choroby pohybového ústrojenstva, reumatoidná artritída, psoriatická artritída, kĺbový syndróm Reiterovej, poruchy krčných medzistavcových platničiek, dorzalgia - bolesť chrbta, stavy po úrazoch alebo operáciách pohybového ústrojenstva a iné. Nervové choroby, poruchy nervových koreňov a spletí, neuropatia, zápalová a iné polyneuropatia, iné poruchy periférneho nervového systému, akútna polyomelitída a iné.

Metódy liečby

Základ balneoterapie tvorí liečebné využitie termálnej vody v bazénových a vaňových kúpeľoch. Nachádza sa tu aj jaskyňa Parenica, kde sa dá okúpať v minerálnej vode. Teplota vody je odstupňovaná od 31 – 42 °C. Základnú liečbu doplňujú celkové i čiastkové masáže, liečba pohybom, liečebný telocvik na suchu i vo vode, procedúry hydroterapie, parafínové obklady, fyzikálna liečba elektrickými, tepelnými a svetelnými prístrojmi, medikamentózna liečba i liečebná výživa.

Odborní lekári kúpeľov majú k dispozícii potrebné vyšetrovacie a liečebné prístroje, vrátane RTG pracoviska a klinických laboratórií.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image Sample Image Sample Image

 

Doplnkové služby

Termálne kúpalisko, prechádzky v kúpeľnom parku, ktorý prechádza do lesoparku, pešie túry do okolia, cykloturistika, návšteva blízkych prírodných a kultúrnych pamiatok (Banská Štiavnica, Sv. Anton, Kremnica), posedenie v Slovenskej kolibe (2 km) pri cimbalovej muzike so slovenskými špecialitami, komerčný rybolov na Repišti (2 km), kde Vám pripravia na grile, čo si chytíte, kozmetika, manikúra, pedikúra, kaderníctvo, fitnescentrum, bodyforming, bodycare, lymfodrenáže, rekondičné stoly, roletic, solárium, petanque, jazda na koni, rybolov, v lete kultúrne podujatia na letnej terase v areáli kúpeľov, posedenie pri hudbe v kúpeľnej reštaurácii, takmer každý deň hudobný alebo tanečný večer.

Viac informácií o procedúrach a službách v Kúpeľoch Sklené teplice