Prírodné liečivé zdroje

Turčianske Teplice patria medzi žriedlové kúpele. Vyvierajú tu pramene prírodných liečivých vôd, ktoré svojou teplotou patria do skupiny teplých a horúcich termálnych vôd. Chemickým zložením sa zaraďujú do skupiny síranovo - hydrogenuhličitanových (síranovo - bikarbonátových), vápenato – horečnatých, hypotonických minerálnych vôd so zvýšeným obsahom fluóru. Teplota balneoterapeuticky využívaných prameňov sa pohybuje od 38,5 – 45 °C.

Indikácie

Liečebné pobyty sú zamerané na liečbu týchto chorôb: choroby pohybového ústrojenstva, choroby obličiek a močových ciest, nervové choroby. 

Metódy liečby

Komplexná kúpeľná liečba v Turčianskych Tepliciach sa opiera o využitie liečivých termálnych minerálnych vôd. Jej základ tvoria bazénové a vaňové kúpele a pri chorobách obličiek a močových ciest sa predpisuje odstupňovaná liečba pitnými kúrami.
K balneoterapii sa pridružujú ďalšie liečebné procedúry a postupy – masáže, suché zábaly, pohybová liečba, rehabilitačné cvičenia na suchu i v bazéne, vodoliečebné procedúry, elektroterapia svetelnými a elektrickými prístrojmi. Komplexnú kúpeľnú liečbu dopĺňa medikamentózna liečba. Osobitný dôraz (vzhľadom na indikované choroby) sa kladie na liečebnú výživu na princípoch diétneho stravovania a celkový ochranný liečebný režim. 

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

Doplnkové služby

Zo športovísk sú kúpelným hosťom k dispozícii tenisové dvorce, fitnescentrum, cykloturistika, joga, jazda na koni.

Okolie Turčianskych Teplíc ponúka veľa možností na pešiu turistiku i výlety na bicykloch.  Súčasťou areálu je aj krásny Aquapark s množstvom vodných atrakcií.