Prírodné liečivé zdroje

Priaznivé klimatické podmienky, čistý horský vzduch, nádherná príroda hôr a ihličnatých lesov.Kúpele nie sú však len pre chorých, práve naopak. V súčasnej hektickej dobe zdraví ľudia hľadajú v kúpeľoch oddych, relax a odpočinok od každodenného stresu a načerpanie novej energie v príjemnom prostredí. To všetko s využitím liečebných a rehabilitačných procedúr a s profesionálnou zdravotnou starostlivosťou. Z tohto dôvodu sú zaujímavé rôzne krátkodobé kúpeľné pobyty pre samoplatcov. Stačí si len vybrať z pestrej ponuky ten, ktorý najviac vyhovuje Vašim predstavám o ideálnom kúpeľnom pobyte.

Indikácie

Priaznivé klimatické podmienky, čistý horský vzduch, nádherná príroda hôr a ihličnatých lesov a moderné liečebné metódy vytvárajú účinné podmienky pre liečbu onkologických chorôb, chrôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou (obezita, stavy po operácii štítnej žľazy), netuberkulózne choroby dýchacích ciest (chronická bronchitída, bronchiálna astma, stavy po operáciách dolných dýchacích ciest a pľúc, hypertrofické zápaly a artrofické zmeny horných dýchacích ciest, alergické nádchy, ozaena, stavy po operáciách horných dýchacích ciest), ženské choroby (klimakterický syndróm), niektoré choroby z povolania. Ionizujúce účinky prostredia majú vplyv na liečenie neuróz a klimakterického syndrómu.

Metódy liečby

Základným liečebným faktorom je klimatoterapia vhodne doplnená o inhalačnú liečbu, balneoterapiu, helioterapiu (liečbu svetlom), elektroliečbu, liečebnú telesnú výchovu a v prípade potreby aj medikamentóznu liečbu.

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

 

Doplnkové služby

K pohodliu a spokojnosti hostí prispieva aj vybavenie kúpeľov. Príjemné posedenie ponúka kaviareň, ktorá je známa dobrou kávou a teplou čokoládou sa šľahačkou. Konajú sa tu aj tanečné večery s reprodukovanou alebo živou hudbou. Vo voľnom čase môžu hostia navštíviť knižnicu, filmové predstavenia v kinosále, požičať si spoločenské hry, zahrať si biliard alebo využiť počítačový kútik s pripojením na internet. Športovo založení hostia majú k dispozícii stolný tenis, fitnes, volejbalové ihrisko. Po rôznych aktivitách dobre padne stráviť čas v saune. V letnom období je k dispozície vonkajšie posedenie s možnosťou opekania a grilovania. Hosti môžu v prípade potreby využiť aj ďalšie doplnkové služby, ako je kopírovanie, odoslanie a prijatie faxu a doplnkový predaj na recepcii. Parkovanie je zabezpečené za poplatok na vlastnom nestráženom parkovisku. Pre akcie väčšieho rozsahu ako sú stužkové, svadby, kurzy a rôzne firemné podujatia je k dispozícia spoločenská miestnosť pre 130 osôb.